0.8 C
Skopje
26.10.2021 - 3:49

Ознака: хрватскиот Ескобар

Хрватскиот Ескобар конечно ќе се соочи со правдата

Хрватската канцеларија за сузбивање на криминал и корупција (УСКОК) објави дека пред Жупанискиот суд во Ријека покрена обвинение за шест хрватски, два холандски државјани,...