4.2 C
Skopje
5.12.2020 - 23:51

Ознака: Хрватска

Во Хрватска 2.772 новозаразени со коронавирус, 20 починати

Во Хрватска се евидентирани 2.772 нови случаи на зараза со коронавирус, така што бројот на активни случаи во Хрватска е вкупно 15.106, додека починале...

Во Хрватска рекорден број на починати и 2.378 новозаразени со ковид-19

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 2.378 нови случаи на инфекција со вирусот САРС-КоВ-2. Рекорден број на смртни случаи – 23. Тестирани се...

Во Хрватска рекордна дневна бројка на починати од ковид-19

Хрватските здравствени власти денеска пријавија 1.413 новозаразени со коронавирус и 18 смртни случаи, што е најголем дневен број на починати како резултат на ковид-19...

Хрватска ја скрати самоизолацијата на десет дена

Хрватскиот институт за јавно здравје објави нови критериуми за тестирање на коронавирус, прекинување на изолација и карантин. Според новите регулативи, самоизолацијата е скратена од две...

Во Хрватска 828 новозаразени, починаа 15 лица

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 828 нови случаи на инфекција со коронавирус, а 15 лица починале, објави Националниот штаб за цивилна...

На свадби и погреби во Хрватска најмногу по 30 луѓе, спортските...

Националниот штаб за цивилна заштита во Хрватска објави нови мерки што ќе стапат на сила во понеделник, откако денеска беа регистрирани рекордни 2.421 нови...

Нов црн рекорд во Хрватска – новозаразени над 2.000 луѓе, починаа...

Во последните 24 часа во Хрватска се евидентирани рекордни 2.242 нови случаи на зараза со ковид-19, а бројот на активни случаи во Хрватска денес...

Во Хрватска рекордни 1.867 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа во Хрватска се потврдени 1.867 нови случаи на коронавирус, а бројот на активни случаи е 8.394. Меѓу нив, 716 пациенти се...

Османи: Хрватска ја сметаме за партнер за остварување на нашите европски...

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, својата работна посета на Хрватска ја започна со средба со премиерот на Република Хрватска, Андреј Пленковиќ. Османи упати...

Регистрирани 819 новозаболени во Хрватска

Хрватскиот кризен штаб објави дека во последните 24 часа биле регистрирани 819 новозаболени лица на тестирани 4.948 лица, а осум лица починале. Бројот на...