28 C
Skopje
19.9.2018 - 15:29

Ознака: храна

Над 120 деца се отруле од храна во училиште во Романија

Над 120 деца се хоспитализирани откако им се појавиле симптоми на труење со храна откако јаделе сендвичи на учлииште, соопштија романските власти. Директорката на училиштето...

ФОТО: Јаде седум пати на ден, ова е тајната на нејзината...

Оваа девојка тврди дека интензивниот тренинг не е пресуден за витка линија. Камила Акергерг е 27-годишен модел и личен тренер со многу необични правила во...

Дипломатија на менито – како храната може да влијае на политиката

Од лош кавијар до претседатели како повраќаат, храната отсекогаш играла значајна улога во дипломатските состаноци Светските лидери и политичари честопати работат прекувремено, решаваат тешки ситуации,...

Салмонела пронајдена во мострите од храната од „Гицов“ Кочани

Агенцијата за храна и ветеринарство ги доби резултатите од лабораториските испитувања на земените мостри храна при извршениот инспекциски надзор од страна на Агенцијата и...

Од храна затруени 16 штипски сватови

Шеснаесет лица од Штип, меѓу кои и едно дете, се хоспитализирани на Инфективното Одделение во штипската Клиничка болница, откако се затруле од храна. Станува...

Нов систем за донирање вишок храна „Сите Сити“

„Сите сити“, систем за донирање и дистрибуција на храна до граѓаните на кои им е потребна беше промовиран денеска во Скопје. Системот за почеток...