3.8 C
Skopje
20.10.2021 - 6:19

Ознака: хот-дог

Еден хот-дог може да ви го скрати животот за 36 минути!

Здравствените истражувачи од универзитетот „Мичиген“ откриле дека јадењето на еден хот-дог може да одземе 36 минути од вашиот живот. Во студијата, објавена во списанието...