Ознака: хотел

Прв хотел за домашни миленичиња во земјава, отворен во Кичево

По примерот на запад и во Македонија е отворен првиот хотел за домашни миленичиња. Сопственик на првиот хотел е Ѓорѓија Нестороски, ветеринарен техничар од...

Хотел Мериот: Хакери украле податоци на 500 милиони гости

Хотелскиот синџир Мериот информираше денеска дека хакери украле лични податоци на 500 милиони нивни гости. Американската компанија извести за неовластен пристап на базата на податоци...

Првиот подземен хотел отворен во Шангај

Во Шангај е изграден хотел во длабока дупка од некогашен рудник. Хотелот „Интернешнл Шангај Вондерленд“ има 18 ката, од кои 16 се под земја. Реализацијата...

Од хотел во Египет итно евакуирани 300 гости по смрт на...

Британската туристичка компанија Томас Кук соопшти денеска дека евакуирале 301 турист од хотел во Хургада во Египет откако двајца туристи починале под неразјаснети околности. Џон...

Малолетник ја украл картичката на мајка му и отишол на Бали

Дванаесетгодишно момче од Сиднеј ја украло кредитната картичка од своите родители, ја измамил бабата да му го даде пасошот и одлетал на Бали по...

Легендарниот хотел „Риц“ го собори рекордот за аукциска продажба на мебел

Луксузен мебел од легендарниот париски хотел „Риц“ беше продаден на аукција за рекордни 7,3 милиони евра, соопшти аукциската куќа „Арткуриал“. Хотелот, кој е отворен во...

Членови на Комисија овозможиле бања да се користи како хотел со...

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против членови на комисија за категоризација, бидејќи овозможиле објект наменет за бањски...