Ознака: хотел

Во скопски хотел сместени 59 луѓе кои се вратиле од странство

Синоќа во доцните вечерни часови во хотелот „Ибис Стајл“ се примени 59 луѓе кои е потребно да се во изолација. Тие во земјава влегле...

Мајка и син спасени по 52 часа под урнатините во хотелот...

Десетгодишно момче и неговата мајка се спасени по 52 часа поминати под урнатините, по колапсот на хотелот наменет за карантин за коронавирус во југоисточна...

Том Круз не смее да излезе од хотел во Италија поради...

Холивудскиот актер Том Круз е заробен во хотел во Италија поради коронавирусот, пренесуваат светските медиуми. Круз не смее да излезе од хотелот до 1 март,...

Пожар во луксузен хотел во Атина, има повредени

Најмалку три лица се повредени во пожар што изби во еден луксузен хотел во главниот град на Грција. Локалните власти соопштија дека пожарникарите евакуирале...

„Некст Дор Парк Хотел“ – нов хотел во Скопје со урбан...

На денешната прес конференција Parkland Hospitality Group гордо го претстави својот најнов член - Next Door Park Hotel, којшто со својот карактер и комбинација...

Туристка од Холандија пронајдена мртва во хотел во Струга

Туристка од Холандија вчера била пронајдена мртва во хотел во Струга. Според информациите на МВР, В.С.(27) од Холандија, која бил дел од група туристи, била...

Хотел во САД нуди бесплатно сместување за оние кои одат во...

Во изминатите неколку месеци државите низ САД донесоа нови закони со кои на жените им се отежнува, а некаде и во целост им се...

Најмалку 17 луѓе загинаа во пожар во Њу Делхи

Во пожар што избувна во хотелот „Арпит Палас“ во центарот на главниот град на Индија, Њу Делхи загинаа најмалку 17, а повеќемина се повредени. Помеѓу...

И милениците ќе чекаат Нова година во хотел

Секој сопственик ќе може на 31 декември во договореното време да го однесе својот миленик и да си го земе следниот ден, на 1...

Хотел среде џунгла на Бали има најубав поглед на светот

Луксузниот хотелски комплекс „Висечките градини на Бали“ е сместен среде џунгла на најпознатиот остров во Индонезија. Оваа луксузна населба има 44 вили, а на...