7.6 C
Skopje
23.1.2021 - 21:27

Ознака: хотел

Во Австрија задолжителен негативен тест за влез во театар и за...

Австрискиот парламент денеска одобри владата да воведе задолжителен негативен тест за одење во театар и за хотелско смесутвање и покрај воздржаноста на некои деловни...

Во Охрид нападната вработена во хотел

Вработена во хотел во Охрид вчера вечер била нападната на нејзиното работно место. Како што информира МВР, таа го пријавила случајот во СВР Охрид. -...

Хотелите во Пјонгјанг можат да ве вратат назад во времето

За многу посетители на Северна Кореја чувството за патување низ времето никогаш не било поживописно отколку кога првпат ќе влезат во својот хотел, пишуваат...

Американец би можел да заглави во затвор поради негативни критики за...

На Американецот Весли Барнс му се заканува казна затвор до две години во Тајланд затоа што објавил негативни критики за хотелот во кој престојувал....

Турски државјани врзале чаршаф и преку прозорец избегале од државен карантин...

Двајца државјани на Турција синоќа избегале од државен карантин во Скопје, со чаршаф кој бил врзан како импровизирано јаже. Од полицијата информираат дека чаршавот бил...

Доживотен затвор за жената што сакаше да разнесе катедрала, хотел и...

Сафија Шаик е осудена на доживотен затвор со минимална казна од 14 години поради кроење заговор со самоубиствен напад да ја разнесе катедралата во...

Од сопственик на хотел до негов портир

Сторија за Петре Американецот од Кавадарци Возбудлива и необична е животната сторија на Петре Камчев-Американецот од Кавадарци, распослана на три континенти и исполнета со голем...

Хотелите почнуваат со работа со примена на посебни процедури за заштита...

Хотелите од денеска повторно ќе може да примаат гости, по неколумесечната пауза поради воведувањето на мерките за спречување на ширењето на вирусот ковид-19. Стапува...

Пронајден хотелски работник кој му кажал на педофилот дека Меди ќе...

Вработен во хотелот во Португалија му кажал на осомничениот Кристијан Брукнер дека вратата на хотелскиот апартман на малата Меди МекКејн е отклучена и дека...

Хотел со нула ѕвезди на отворено во Швајцарија

Хотелот на отворено, кој настанал од желбата да се истакнат убавините на швајцарските Алпи, ова лето ќе продолжи со својата работа на многу необичен...

KonoSuba: God's Blessing on This Wonderful World! (https://animeplanet.cc/m/pZy) Episode 10 at website https://animeplanet.cc. See more anime planet harem

Horimiya (https://crunchyrollfree.com/m/gqJV) Episode 2 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll premium account reddit