3.8 C
Skopje
5.12.2021 - 21:57

Ознака: хотели

Шеќеринска: Граѓаните не ги почитуваат мерките

Седум хотелиери со над 50 легла се пријавиле во Владата нивните објекти да бидат користени за државен карантин, а на располагање ќе биде и...

Повик за хотели што сакаат да ги отстапат своите простории за...

Владата објави јавен повик за сите хотели во државава кои имаат повеќе од 50 легла и кои доброволно сакаат да ги отстапат своите капацитети...

Роналдо своите хотели ќе ги претвори во болници за инфицираните со...

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо ќе ги трансформира своите хотели во болници за луѓе инфицирани со коронавирусот, а покрај тоа ќе плаќа и за...

Рама: Шаторите ќе се отстранат, а луѓето ќе се сместат во...

Албанскиот премиерот Еди Рама најави стручни тимови за проценка на штетите кои ќе започнат со работа денеска и дека досега се донирани пет милиони...

Септемвриски цени за летен одмор во август

Бугарија Во претходните летни месеци, во Бугарија имаше намалување на бројот на гостите за 30 отсто За да се привлечат туристи, хотелите на брегот на Црно...

Над 180 лица убиени во бомбашки напади на цркви и хотели...

Најмалку 180 лица се убиени, а над 500 се ранети во серијата бомбашки напади врз три цркви и три луксузни хотели во Шри Ланка....