11.8 C
Skopje
27.10.2021 - 19:53

Ознака: хоспитализрани

Во Скопје поради Ковид-19 хоспитализирани 52 лица во еден ден

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од ковид-19, информираат од Министерството за здравство. Oд таму...