2.6 C
Skopje
29.1.2020 - 11:03

Ознака: Хорст Зехофер

Зехофер: Ни се заканува бегалски бран поголем од оној во 2015...

Германскиот министер за внатрешни работи, Хорст Зехофер, предупреди за опасноста од нов бегалски бран што би можел да го надмине оној од 2015 година,...

ЕК ќе го проверува договорот меѓу Меркел и Зехофер

Европската комисија соопшти дека ќе го анализира договорот што синоќа го постигнаа Христијанско-демократската унија (ЦДУ) на германската канцеларка Ангела Меркел и Христијанско-социјалната унија (ЦСУ)...

Зехофер понуди оставка, владата на Меркел виси на конец

Кризата во германската влада се продлабочува откако министерот за внатрешни работи Хорст Зехофер, кој е и лидер на Христијанско-социјалната унија (ЦСУ), ѝ понуди оставка...

Зехофер понуди оставка од Владата на Меркел

Германскиот министер за внатрешни работи Хорст Зехофер, кој е и лидер на Христијанско-социјалната унија (ЦСУ), и понуди оставка на канцеларката Ангела Меркел, незадоволен од...