17 C
Skopje
25.9.2018 - 19:32

Ознака: Хорват

Крилото Хорват стана бек и одигра меч на кариерата

Поради повреди на колеги, десното крило Хорват беше десен бек на Загреб и го одигра најефикасниот меч во својата 16-та европска сезона (12 гола...