6.8 C
Skopje
28.11.2021 - 4:35

Ознака: Хорасан

САД со дрон се одмаздија на организаторот на бомбашките напади во...

Американската војска соопшти дека во текот на ноќта извршила напад со дрон против организаторот на авганистаничкото крило на Исламска држава, Хорасан. - Нападот со беспилотно...