0.3 C
Skopje
20.1.2020 - 20:04

Ознака: „Хол на славните“

Алегри во италијанскиот „Хол на славните“

Масимилијано Алегри, кој како тренер на Јувентус освои пет титули првак на Италија во низа, вкупно шест во кариерата (со Милан во 2011-та), беше...