10.9 C
Skopje
19.10.2019 - 4:48

Ознака: Холивуд

Најдобрите филмови за 2018 година што не сте ги гледале

Голем број весници, филмски онлајн-сајтови и магазини објавуваат листи на филмови што ја обележале 2018 година. Па, така, и „Гардијан“ претстави листа, но со...

Најбогатите 10 славни личности во Холивуд

Славата и парите често одат заедно. Во годината што е прикрај, најдебела сметка во банките во Холивуд имал Џорџ Лукас, режисер на култниот научнофантастичен...

Кирк Даглас, Софија Лорен и Сидни Поатје се живите легенди на...

Американскиот филмски институт објави список на легенди од златното време на Холивуд. Во списокот со 50 најславни имиња, живи се само три актерски легенди:...

Џенифер Лоренс: Ѕвездите лажат за начинот на кој губат килограми

Џенифер Лоренс, која е позната по тоа што не го поднесува лажниот холивудски гламур, уште еднаш ги разобличи своите колеги за нивното лицемерство. Во интервју...

Актерите убедливо поплатени од актерките

Заедно првите 10 актери заработиле 748,5 милиони долари, додека збирот на жените е 186 милиони долари, дури една четвртина од сумата на актерите Актерка Скарлет Јохансон...

Западен Холивуд прави преседан за да го тргне Трамп од „Булеварот...

Градските власти во Западен Холивуд едногласно ја усвоија одлуката за трајно отстранување на ѕвездата на американскиот претседател Доналд Трамп од „Булеварот на славните“, откако...

Холивуд ќе снима филм за спасувањето на тајландските момчиња

Двајца американски филмски продуценти заминале во Тајланд, додека беше во тек акцијата за спасување на момчињата што беа заробени во пештерата, јави Би-би-си. Мајкл Скот...

Холивуд не губи време, подготвува филм за спасувањето на тајландските деца

Во Холивуд не губат време, за што доказ е доаѓањето на двајца американски продуценти на Тајланд, каде што е во тек акцијата за спасување...

Рајан Рејнолдс ја откри тајната на среќниот брак

Холивудските глумци Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли се во брак веќе шест години и, како што вели ѕвездата од „Дедпул 2“, тоа ќе трае...

Мишел Фајфер на 60 години се враќа на сцената

Холивудската ветеранка Мишел Фајфер некое време се дистанцира од филмскиот свет, но се врати со неколку одлични улоги. Со оглед на младоликиот изглед и...