9 C
Skopje
20.2.2019 - 13:00

Ознака: Холивуд

Осумдесет години од премиерата на „Однесено со виорот“

Холивуд одлучи свечено да ја одбележи 80-годишнината од премиерата на оскаровскиот филм „Однесено со виорот“, кој на 28 февруари ќе се прикажува во сите...

Холивуд одбележува 80 години од премиерата на „Однесено со виорот“

Холивуд одлучи свечено да ја одбележи 80-годишнината од премиерата на оскаровскиот филм „Однесено со виорот“, кој на 28 февруари ќе се прикажува во сите...

Доделувањето на „оскарите“ без водител

Најсвечената холивудска ноќ, доделувањето на „оскарите“, ќе се одржи за нешто повеќе од еден месец и, по 30 години тоа најверојатно ќе биде без...

Најдобрите филмови за 2018 година што не сте ги гледале

Голем број весници, филмски онлајн-сајтови и магазини објавуваат листи на филмови што ја обележале 2018 година. Па, така, и „Гардијан“ претстави листа, но со...

Најбогатите 10 славни личности во Холивуд

Славата и парите често одат заедно. Во годината што е прикрај, најдебела сметка во банките во Холивуд имал Џорџ Лукас, режисер на култниот научнофантастичен...

Кирк Даглас, Софија Лорен и Сидни Поатје се живите легенди на...

Американскиот филмски институт објави список на легенди од златното време на Холивуд. Во списокот со 50 најславни имиња, живи се само три актерски легенди:...

Џенифер Лоренс: Ѕвездите лажат за начинот на кој губат килограми

Џенифер Лоренс, која е позната по тоа што не го поднесува лажниот холивудски гламур, уште еднаш ги разобличи своите колеги за нивното лицемерство. Во интервју...

Актерите убедливо поплатени од актерките

Заедно првите 10 актери заработиле 748,5 милиони долари, додека збирот на жените е 186 милиони долари, дури една четвртина од сумата на актерите Актерка Скарлет Јохансон...

Западен Холивуд прави преседан за да го тргне Трамп од „Булеварот...

Градските власти во Западен Холивуд едногласно ја усвоија одлуката за трајно отстранување на ѕвездата на американскиот претседател Доналд Трамп од „Булеварот на славните“, откако...

Холивуд ќе снима филм за спасувањето на тајландските момчиња

Двајца американски филмски продуценти заминале во Тајланд, додека беше во тек акцијата за спасување на момчињата што беа заробени во пештерата, јави Би-би-си. Мајкл Скот...