Ознака: холивудска ѕвезда

Важно е да се имаат соништа и да се верува во...

ЕКСКЛУЗИВНО СО НОВАТА ХОЛИВУДСКА ЅВЕЗДА Младата актерка, Маргарет Квали, со филмовите „Беше еднаш во Холивуд“ на Квентин Тарантино и „Мојата година со Селинџер“, кој го...

Искршена холивудската ѕвезда на Доналд Трамп

Човек опремен со копач денеска ја искршил ѕвездата на американскиот претседател Доналд Трамп поставена на холивудскиот Булевар на славните. Инцидентот се случил рано утринава, а...