-4.7 C
Skopje
18.1.2021 - 20:06

Ознака: Холандија

Русија протера двајца вработени во холандската амбасада

Руското Министерство за надворешни работи објави денеска дека протерало двајца вработени во холандската амбасада во Москва, пренесува РТ. „Му кажавме на претставникот на холандската амбасада...

Холандската влада падна поради скандал со социјалната помош

Целата холандска влада поднесе оставка по избувнувањето на скандалот со социјална помош, објави новинската агенција ДПА. Скандалот изби кога се откри дека даночните обврзници лажно...

Холандија во среда ќе започне со вакцинирање против ковид

Холандија одлучи дека вакцинирањето против Ковид-19 ќе започне во среда, два дена порано од планираното, соопшти владата на Холандија, која е последна во Европската...

Руски дипломати во Холандија протерани поради шпионажа на технологија

Хoландија нареди протерување на двајца руски дипломати осомничени за шпионирање на високотехнолошкиот сектор, објави државната разузнавачка агенција АИВД. Еден од дипломатите, вработен во руската агенција...

Со експлозив оштетени три полски супермаркети во Холандија

Експлозивната направа била активирана пред продавница со полски производи во холандскиот град Бевервијк, соопшти полицијата, што е трет ваков напад во последните 24 часа. Нема...

Експлозии во два супермаркета во Холандија

Два супермаркета во Холандија се тешко оштетени во експлозии кои утрово одекнаа во градовите Алсмер и Хесвијк Динтер. Во инцидентите нема повредени лица, а станарите...

И Данска ги демантираше тврдењата дека го поддржува бугарското вето

И Министерство за надворешни работи на Данска го демантираше пишувањето на бугарскиот весник „24 часа“ кој тврдеше дека Данска, како и Холандија, го поддржуваат...

Холандија како пример за ставање во функција на марихуаната за...

Целосната либерализација на канабисот како повод Откако премиерот Зоран Заев на неодамнешната прес-конференција ги презентира своите ставови во врска со легализацијата на марихуаната и можноста...

Пукање во Амбасадата на Саудиска Арабија во Хаг

Утринава бил пријавен инцидент со пукање во зградата на саудиската амбасада во Хаг, но никој не е повреден, соопшти холандската полиција истакнувајќи дека почнала...

Нацистичко оружје и шлемови вредни над 1,5 милион евра укредени од...

Ретки шлемови, оружје и униформи во вредност од над 1,5 милион евра биле украдени од два холандски музеја посветени на Втората светска војна. Оружје и...

I'm standing on 1,000,000 lives. (https://crunchyrollfree.com/m/61gV) Episode 12 at Crunchyroll crunchyroll 1 month free trial

World Trigger 2nd Season (https://animeflix.nl/m/2lpW) Episode 2 at website https://animeflix.nl fruit basket animeflix