14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 16:12

Ознака: хитови

Во ТВ-серијалот „Дајте музика“ нови и постари македонски хитови

Триесетте продолженија на популарниот детски серијал „Дајте музика“, како и минатата сезона, изобилуваа со забава, дружење, перипетии, детски интриги, радости, разочарувања и разни негодувања....

Хитовите на Дејвид Боуви сега се достапни и на апликацијата ТикТок

Најголемите хитови на Дејвид Боуви сега се достапни и на апликацијата ТикТок. - Во чест на неговиот 74-ти роденден, музиката на Дејвид Боуви отсега можете...

Хитовите на Бајага во мјузикл

Мјузиклот „Од другата страна на перницата“, инспириран од музичкиот опус на популарниот музичар Момчило Бајагиќ-Бајага, во режија на Југ Радивоевиќ, по текст на Стеван...

Хитовите од „Скопскиот фестивал“ заживеаја пред Универзалната сала

Премногу долго се затворени вратите на Универзалната сала, уште од 2015 година, навистина треба што поскоро таа повторно да им се врати и на...

Eуфорија со хитовите на Ерос Рамацоти

Рамацоти на почетокот на концертот ги поздрави присутните со неколку збора на македонски јазик. „Здраво, Скопје! Како сте? Ви благодарам што дојдовте вечерва и...

Со „Рок-симфонија“, Дани ни го подари најдоброто од себе

„Рок-симфонија“, како што беше насловен концертот со кој завчеравечер, во Македонската филхармонија, Дани Димитровска одбележа 20 успешни години на македонската музичка сцена, веројатно за...

Најголемите хитови на „Љубојна“ во издание на „Кроација рекордс“

Македонскиот етно-состав „Љубојна“ деновиве под етикета на водечката дискографска куќа во регионот, „Кроација рекордс“, ја објави својата колекција на најголеми хитови, на која се...

Концертот „Засекогаш во срцата“ ќе нѐ потсети на хитовите на Тоше

Камерниот оркестар на Битола годината ја започнува со концерт посветен на најголемите македонски евергрини и незаборавни песни од нашата легенда Тоше Проески, кои на...