26.8 C
Skopje
17.9.2021 - 18:42

Ознака: хиперсонични проектили

Пентагон развива оружје против руските хиперсонични проектили

САД брзаат со развојот и производството на суперсонично офанзивно и одбранбено оружје, додека Русија и Кина веќе распоредија проектили за кои тврдат дека патуваат со...