17.5 C
Skopje
21.4.2019 - 14:47

Ознака: хиперинфлација

Борбата на Венецуела против хиперинфлацијата

Дали пакетот со итни мерки на претседателот Николас Мадуро за решавање на проблемот со високата инфлација е однапред осуден на пропаст? Лери Елиот Државите што се...