Ознака: химна

По „Ноу камп“, Пике сака да ја слуша химната на ЛШ...

Шпанскиот фудбалер Жерар Пике неодамна го купи тогаш петтолигашот од селото Енкамп ФК Андора, за кој има амбиција да го внесе во врвот на шпанскиот...

За непочитување на грбот и химната казна до 20.000 евра

Црна Гора Парламентот на Црна Гора вчера ги усвои измените и дополнувањата на Законот за државни симболи со кои се предвидуваат парични казни за непочитување...

Бошњаковски: Химната останува иста и текстуално и инструментално

Националната химна останува, ниту некогаш се разговарало химната да претрпи измени, ниту за тоа ќе се разговара. Химната останува иста и текстуално и инструментално,...

Кинеската химна не се пее со рогови на главата

Јанг Каили (20) испеа сопствена шеговита верзија на кинеската химна, мавтајќи со рацете како да диригира со оркестар и смеејќи се во камерата, додека...

Казна и до 2.000 евра за тие кои нема да стојат...

Владата на Црна Гора денеска усвои нови законски решенија според кои е предвидена казна од 300 до 2.000 евра за лицето кое нема да...

Слушнете ја химната на Светското фудбалско првенство во Русија

Објавена е официјалната химна на Светското фудбалско првенство во Русија, „Live it up“, која ја изведуваат Вил Смит, Ера Истрефи и Ники Џем, а...