2.8 C
Skopje
27.10.2021 - 9:42

Ознака: Хилари Клинтон

Хилари Клинтон добива нова висока функција

Новоизбраниот американски претседател, Џо Бајден размислува во својата администрација да ја вклучи и поранешната кандидатка за претседател и државна секретарка, Хилари Клинтон, која би...

Хилари Клинтон добила најмногу пари од Харви Вајнстин

Авторка: Ебони Боуден Њујорк пост Хилари Клинтон собрала најмногу пари од осудениот силувач Харви Вајнстин од сите политичари и притоа ги негираше критиките со изјавата дека...

Хилари Клинтон: Треба да го испратиме Трамп во пензија

Поранешната државна секретарка на САД, Хилари Клинтон, е резервирана кон можниот претседателски кандидат на Демократската партија, Берни Сандерс, но најави поддршка за секој кандидат...

Хилари Клинтон е под голем притисок да го предизвика Трамп

Поранешната државна секретарка на САД и кандидатка на претходните претседателски избори во САД, Хилари Клинтон, вели дека е „под голем притисок“ да го предизвика...

Објавени документи за истрагата за претседателските избори во САД

Министерството за правда на САД објави преглед на сослушувањата и е-поштата на лицата кои се вклучени во истрагата на специјалниот обвинител Роберт Малер за...

Трамп: Не знам ништо за Асанж, тоа не е моја работа

Американскиот претседател Доналд Трамп не сакаше да го коментира денешното апсење на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, велејќи дека не знае ништо за тоа. Британската...

Трамп: На Русите повеќе би им одговарало да беше избрана Хилари

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека би било многу поразумно Русија да ја промовирала Хилари Клинтон како кандидат за претседател на САД на изборите...

Трамп: Хилари Клинтон беше во дослух со Русите

Американскиот претседател Доналд Трамп повторно ја обвини својата ривалка на изборите во 2016 година, тогашната кандидатка на демократите Хилари Клинтон дека била во дослух...

Клинтон: 2018 година беше мрачно време за САД

Поранешната шефица на американската дипломатија Хилари Клинтон ја оцени 2018 година како година на мрачно време за САД. Во својата порака за Нова година,...

На Асанж нема кој да му пишува

На политичката сцена на САД, Асанж нема сојузници. Конзервативците го мразат бидејќи објави непријатни воени вистини, либералите не го поднесуваат бидејќи веруваат дека придонесе...