Ознака: Хикару Накамура

Осуммина се пласираа во следната рунда

ИНТЕРНЕТ-ТУРНИР ВО ЗАБРЗАН ШАХ Магнус Карлсен, Весли Со и Хикару Накамура со по 6,5 поени, Јан Непомнијашчи и Тимур Раџабов, со по 6, Левон Аронијан...

Петмина во водство, Карлсен ремизира во првите четири партии

ИНТЕРНЕТ-ТУРНИР ВО ЗАБРЗАН ШАХ Хикару Накамура, Левон Аронијан, Данил Дубов, Тимор Раџабов и Весли Со се во водство со по 2,5 поени по првиот натпреварувачки...

Накамура и Инаркиев во аут на СК во шах

Американецот Хикару Накамура (2.745 рејтинг-поени) и Русинот Ернесто Инаркиев (2.693) се најзвучните имиња што не успеаја да го минат 2-то коло на Светскиот шаховски...