Ознака: хигиеничарка

Одложена затворската казна за грчката хигиеничарка што фалсификувала свидетелство

Апелацискиот суд во грчкиот град Лариса денеска донесе одлука за одлагање на пресудата за издржување на 10-годишната затворска казна на хигиеничарка, осудена за фалсификување...

Врховниот суд на Грција ќе го разгледа случајот со хигиеничарката

Затворската казна од 10 години за 53-годишната хигиеничарка која фалсификувала свидетелство за да се вработи, в понеделник ќе ја разгледа Врховниот суд на Грција,...

Гркинка осудена на 10 години затвор оти се вработила како хигиеничарка...

Една 53-годишна жена во Грција е осудена на 10 години затвор, бидејќи 20 години работела како хигиеничарка со фалсификувана диплома за завршено основно образование. Како...