17.8 C
Skopje
26.7.2021 - 6:26

Ознака: хигиената

Внимателно со хигиената, за здравјето на сите

На социјалните мрежи деновиве осамнаа фотографии на кои се гледаат преполни контејнери со ѓубре направени во скопската населба Ново Лисиче. За жал, вакви слики...

Хигиена пред и по сѐ!

Германските научници од универзитетот „Грајфсвалд“ докажаа дека вирусот на алуминиум престанува да биде заразен по два до осум часа, а на други метални површини...