27.6 C
Skopje
26.4.2019 - 16:20

Ознака: хероин

Хероин пронајден во домот на гевгеличанка

Поднесена е кривична пријава против гевгеличанка во чиј дом полициските службеници пронашле и одзеле хероин, информира МВР. -Надворешната канцеларија криминалистички работи Гевгелија поднесе кривична пријава...

Приведен дилер на хероин

Секторот за внатрешни работи Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против С.И. (42) од Скопје поради постоење на основи на...

Килограм хероин пронајден во автобус кој сообраќал од Струга кон Берн

Мобилните царински тимови во соработка со Министерството за внатрешни работи минатата недела спречија обид за криумчарење на околу еден килограм хероин. -На 13.03.2019 година околу...

Лишени од слобода две лица за шверц на екстази и кокаин

Во Полициска станица Гевгелија синоќа од слобода биле лишени и здржани В.М.(34) и Ј.Р.(39), двајцата од Гевгелија, информира МВР. -При преглед на В.М. полициски службеници...

Кривична пријава за осуденик во КПУ Идризово за поседување хероин

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија, ќе поднесе кривична пријава против С.М.(29) осуденик во Казнено-поправната установа Идризово, поради постоење основи...

Српската полиција уапси граѓани на Македонија и Украина за четири килограми...

Српската полиција во Белград уапси државјанин на Република Македонија и на Украина кај кои пронајде над четири килограми хероин. С.Х. (1965) од Македонија и Н.Ш...

Пронајдени кокаин и хероин кај патници во автобус на ГП Табановце

На граничниот премин „Табановце“ синоќа во 22.30 часот полициски и царински службеници извршиле преглед на патници и автобус „Мерцедес“, сопственост на правно лице од...

Тетовец лишен од слобода поради поседување хероин

Тетовец е лишен од слобода, откако полициски службеници при претрес на неговиот дом пронашле хероин. Триесет и двегодишното лице, откако било лишено од слобода,...

Две лица приведени за поседување хероин

Во Гостивар од страна на полициски службеници биле лишени од слобода лицата В.А.(45) од гостиварското село Неготино и Ј.Т.(38) од Гостивар бидејќи при личен...

Трасата со хероин пред портите на Македонија

До неодамна зависниците од хероин беа реткост во Африка. Во 80-тите и 90-тите години од минатиот век корисници можеа да се најдат само на...