15.8 C
Skopje
28.10.2021 - 16:30

Ознака: ХЕРА

ХЕРА со апел до изборните кандидати да користат точни информации за...

Во екот на предвремените парламeнтарни избори, од Асоцијацијата за здравствена едукација и истражување, ХЕРА, апелираат до сите кандидати и кандидатки од политичките партии, да...

СЕММ: „Нова Македонија“ целосно ги испочитувала етичките и професионалните стандарди...

Советот за етика при медиумите во Македонија (СЕММ) ја отфрли жалбата на ХЕРА како неоснована Во согласност со законските одредби и во согласност со членот...

ХЕРА ја поздрави одлуката на Владата за пилот програма за сексуално...

Здружението „ХЕРА“ ја поздрави одлуката на Владата за воведување пилот програма за сеопфатно сексуално образование. -Ја поздравуваме одлуката на Владата донесена на 162 седница за...

Реакција на ХЕРА

По написот насловен „Македонија меѓу топ десет земји според бројот на новозаразени со ХИВ“, од 26 октомври, со своја реакција и барање за исправка...

Хера: Контрацепцијата да биде достапна за сите девојки и жени

Асоцијацијата „Хера“ го одбележува 26 септември - Меѓународен ден на контрацепција, чија цел е да се подобри свеста за контрацепцијата и да им се...