8.8 C
Skopje
28.11.2021 - 21:09

Ознака: хенк азарија

Гласот на Апу уште го прогонува Хенк Азарија

Актерот Хенк Азарија, кој го позајмува гласот за ликот на Индиецот Апу во популарната анимирана серија „Симпсонови“ јавно им се извини на Индијците по...

Хенк Азарија се откажува од Апу, по контроверзите со „Симпсонови“

Актерот Хенк Азарија кој го позајмува гласот за ликот на Апу во популарната анимирана серија „Симпсонови“, истакна дека е подготвен да се откаже од...