10 C
Skopje
23.10.2020 - 12:51

Ознака: хеликоптерска несреќа

Вдовицата на Коби Брајант ги тужи шерифот и полицијата на Лос...

Ванеса Брајант, сопругата на загинатата кошаркарска ѕвезда Коби Брајант ги тужи шерифот Алекс Виланева и полицијата на Лос Анџелес за објавување на фотографии од...

Хеликоптерска несреќа во Русија, загина екипажот

Четворица војници загинаа во падот на хеликоптер Ми-8 на аеродромот во Уголние Копи во регионот Чукотка, Русија. Според првите податоци, несреќата се случила поради технички...

Отсуството на безбедносниот уред од хеликоптерот на Брајант отвори сериозни прашања

Хеликоптерот  на Коби Брајант го немал препорачаниот систем за предупредување што би му сигнализирал на пилотот дека бил премногу близу до земјиштето, но не...

Последната порака на пилотот открива што се случувало за време на...

Пилотот на хеликоптерот им кажал на контролорите на летање дека се искачува за да избегне слој на облаци, во неговата последна радио-порака пред падот,...

Блескавото и сложено наследство на Коби Брајант

Автор: Марк Стајн Њујорк тајмс Коби Брајант, кој директно од средно училиште ја започна блескавата 20-годишна кошаркарска кариера и кој со Лос Анџелес лејкерс стана една...

Идентификувани сите жртви во хеликоптерската несреќа во Калифорнија

Во тешка хеликоптерска несреќа во неделата, во Калифорнија загина кошаркарската легенда Коби Брајант (41). Покрај него, животот го загубија и осум други лица. Несреќата...

ФБИ отвори истрага за хеликоптерската несреќа, непристапниот терен отежнувачка околност

ФБИ го истражува местото на несреќата каде што се урна хеликоптерот со НБА-играчот Коби Брајант, неговата ќерка и уште седум други лица, изјави официјален...

Во несреќата во која загина Брајант има повеќе жртви отколку што...

Вкупно девет луѓе загинале во хеликоптерската несреќа во која настрадаa кошаркарската ѕвезда Коби Брајант и неговата ќерка Џиана, соопшти канцеларијата на шерифот на Лос...

Светот се збогува од Коби Брајант, бројни спортски ѕвезди оддаваат почит

Бројни спортски ѕвезди и јавни личности на социјалните мрежи оддаваат почит и се збогуваат со еден од најдобрите кошаркари на сите времиња Коби Брајант...

Меѓу настраданите е и тринаесетгодишната ќерка на Коби Брајант

Коби Брајант (41) патувал на кошаркарски натпревар заедно со неговата тринаесетгодишна ќерка Џиана при хеликоптерската несреќа во Калифорнија во која загинаа, пренесуваат американските медиуми. Нема...