2.8 C
Skopje
28.1.2022 - 13:20

Ознака: Хелен Шарман

Вонземјани постојат и можно е да се меѓу нас

Вонземјаните постојат и можно е тие веќе да се наоѓаат меѓу нас на Земјата, вели Хелен Шарман, првата британска астронаутка. Шарман за списанието „Обсервер“ изјави...