Ознака: Хедин

Хедин: Верувам дека САД може да се пласираат на СП

РАКОМЕТ Пласман на Светското првенство (СП) во Египет ќе биде огромен чекор за репрезентацијата на САД, смета Швеѓанецот Роберт Хедин, кој изминативе две години е...