10.8 C
Skopje
14.10.2019 - 3:26

Ознака: Хвар

Пожарите во Хрватска ги мобилизираа и копнените и воздушните сили

Четириесетина пожарникари и два авиони „Канадер“ го гаснат пожарот што избувна денеска на Хвар, но огнот не претставува закана за станбените објекти, соопшти противпожарната...