17.8 C
Skopje
26.7.2021 - 7:44

Ознака: хашиш

Шпанската полиција запленила седум тони хашиш

Специјален шверцерски брод на кој биле сокриени 200 пакети хашиш бил запрен во водите на Медитеранот на југот на Шпанија, при што уапсени се...

Пресечен меѓународен транспорт на дрога, пронајдени 100 килограми хашиш

Во текот на завчерашниот ден, Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, во заедничка акција со...

Запленети 48 килограми дрога во Прилепско, приведени тројца дилери

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, ОВР Прилеп и Одделот за специјални полициски...

Рекордна заплена на 1,5 тони хашиш

Во Литванија се запленети 1,5 тони хашиш, чија вредност е проценета на 20 милиони евра. Тоа е најголемата заплена во историјата на таа балтичка...

Бугари фатени со 11 тони хашиш во близина на Сицилија

Италијанската полиција на една јахта во близина на бреговите на Сицилија заплени 11 тони хашиш, при што се приведени двете лица што се наоѓале...

Приведен скопјанец осомничен за производство и продажба на хашиш и марихуана

Секторот за внатрешни работи Скопје со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство – Скопје го предаде лицето Н.Ш. (39), од Скопје осомничен дека...

Промовирана графичката новела „Хашиш“

Графичката новела „Хашиш“ на ликовниот уметник Ѓорѓе Јовановиќ, работена по текст на Анри Мишо, седмата книга од стрип-едицијата „Лифт“, на издавачката куќа „Темплум“, беше...

Хероин и хашиш пронајдени кај 29-годишен тетовец

Вчера околу 18.30 часот полицијата случајно успеала да открие хероин и хашиш кај 29-годишен тетовец. -На улица „Видое Смилевски-Бато“, полициски службеници го забележале Ф.С.(29) од...

Седум тони хашиш запленети од курдски герилци во Турција

Турските безбедносни сили заплениле над седум тони хашиш, произведен од страна на бунтовичката Курдска работничка партија (ПКК). Дрогата била запленета во југоисточна Турција, во близина...

Полицијата заплени 20 тони хашиш

Црна Гора Во заедничка операција на црногорската полиција и Американската агенција за борба против наркотици (ДЕА), минатата недела биле запленети 20 тони хашиш, со вредност...