-4.2 C
Skopje
24.1.2022 - 2:05

Ознака: хари

Сурова кампања на Твитер против Меган и Хари

„Твитер“ ја истражува суровата и координирана кампања на омраза, чија цел е да се шират дезинформации за принцот Хари и Меган Маркл, пишува „Космополитен“....

Принцезата Мако и нејзиното момче Кеи се јапонските Хари и Меган

На 26 октомври, внуката на јапонскиот император Нарухито ќе се мажи за нејзиното долгогодишно момче. Нивнaта свршувачка не помина без пречки, предизвикувајќи лавина незадоволство...

За половина Британци интервјуто на Хари и Меган е недолично

Анкета Речиси половина Британци сметаат дека ексклузивното интервју што Хари и Меган ѝ го дадоа на Опра Винфри било недолично. Според анкетата што ја спроведе...

Последна порака на Меган и Хари до кралското семејство

Меган Маркл и принцот Хари ја објавија својата последна порака до кралското семејство преку нивната електронска пошта, бидејќи тие официјално се повлекоа од своите...

Меган и Хари своето ребрендирање го ставија во мирување

Меган Маркл и принцот Хари ја одложија својата стратегија за ребрендирање поради пандемијата на коронавирусот. Војводата и војвотката ги ставија сите холивудски планови на чекање...

Меган и Хари од Канада се преселија во Калифорнија

Хари и Меган, со нивниот десетмесечен син Арчи, ќе живеат во изолација близу Холивуд, во согласност со државните мерки за коронавирусот. Семејството ја напуштило изнајмената...

Меган и Хари ќе изнајмат луксузна вила на Малибу

Фотографиите од луксузниот имот во Малибу што сакаат да го изнајмат Меган и Хари се појавија во медиумите. Вилата Петра Манор е поранешен дом на...

Канадските славни личности Хари и Меган веќе нема да бидат јавен...

И така тие заминаа. Не е тешко да се види зошто - медиумите ги избркаа, повеќе отколку кој било друг фактор, а нивната улога...

Меган и Хари ги одбија поканите на кралицата за Божиќ

Освен што ќе отсуствуваат годинава од семејното божиќно собирање во Сандрингам, што во монархијата е традиција со векови, принцот Хари и Меган Маркл ќе...

Хари и Меган ја објавија првата фотографија од кралското бебе Арчи

Војводата и војвотката од Сасекс прв пат објавија фотографија од својот новороден син Арчи од близок кадар. Принцот Хари и Меган Маркл објавија прва фотографија...