Ознака: Хари Локвенец

Хари Локвенец нов директор на ЈП за железничка инфраструктура „Железници“

Владата ќе му препорача на Управниот одбор на Јавното претпријатие за железничка инфраструктура „Железници на Република Северна Македонија“ – Скопје за в.д. директор да...

Локвенец: Стратешките цели се реализираат – станавме членка на НАТО и...

Стратешките цели се реализираат. Станавме членка на НАТО и почнавме преговори за членство во ЕУ, изјави на прес-конференција, пратеникот од СДСМ, Хари Локвенец. Тој рече...

Локвенец: ВМРО-ДПМНЕ не сака да се расчисти случајот „Империја“

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски во спрега со обвинети и осомничени лица прават сѐ за да и наштетат на правната држава - изјави на прес-конференција...

Опожарено возилото на пратеникот Хари Локвенец

Возилото „Мини Купер“ на пратеникот на СДСМ Хари Локвенец синоќа околу 23.00 часот било опожарено од непознати сторители. Локвенец вчера беше во Преспа на потпишувањето на...