25.8 C
Skopje
19.9.2021 - 18:59

Ознака: Харисон Форд

Харисон Форд и во „Индијана Џонс 5“

Иако се шпекулираше дека во петтото продолжение на серијалот „Индијана Џонс“, Харисон Форд (78) ќе му го отстапи местото на Крис Прат (41), сепак,...

Бред Пит, Харисон Форд и Хали Бери презентери на „оскарите“

Годинашното доделување на „оскарите“, 93-то по ред, ќе се одржи на 25 април, а на листата на презентери се големи имиња од филмската и...

Харисон Форд ќе го глуми Индијана Џонс за последен пат

Американскиот актер Харисон Форд уште еднаш ќе ја игра улогата на Индијана Џонс во филмската франшиза на „Дизни“, објавија светските медиуми. Филмот во режија...

Ова беше шанса да играм лик што е различен од сите...

Харисон Форд за филмот „Повик на дивината“ Романот за кратката авантура напишан пред речиси еден век, кој сè уште им служи како инспирација на децата...

Харисон Форд ќe глуми во „Индијана Џoнс 5“

И покрај неодамнешните тврдења дека главниот лик ќе биде жена, Индијана Џоан, продуцентот Кетлин Кенеди потврди дека Харисон Форд се враќа и дека новиот...

Харисон Форд – главен лик во филмот „Повик на дивината“

Емотивната приказна за нераскинливата врска меѓу човек и пес од романот „Повик на дивината“ на Џек Лондон наскоро ќе добие уште една филмска адаптација,...

Харисон Форд по петти пат Индијана Џонс

Харисон Форд повторно во главна улога во петтото продолжение на серијалот „Индијана Џонс“, кој ќе започне да се снима наредната година во Велика Британија,...