Ознака: харви вајнштајн

Вајнштајн прогласен за виновен за сексуални напади

Поранешниот филмски продуцент Харви Вајнштајн е прогласен за виновен за две точки од обвиненијата за сексуален напад. Според Би-би-си, тој е осуден за помалите обвиненија...

Деценија на Инстаграм, Брегзит, „Одмазници“, Харви Вајнштајн…

Од Инстаграм, Брегзит, „Одмазници“, Ед Ширан, па сѐ до најгледаната серија „Игра на тронови“, сите овие моменти ја обележаа минатата деценија, од која сега...

Уште една жена го обвини Вајнштајн за силување

Обвинителството на Њујорк синоќа објави дека е поднесено ново обвинение против поранешниот продуцент Харви Ванштајн, кој веќе е обвинет за силување и сексуално злоупотребување...

ВИДЕО: Уште една актерка силувана во Кан

Азија Арџенто, италијанска актерка синоќа на завршната церемонија во Кан, одржа моќен говор што ги занеми присутните и ги соочи со суровата реалност што...