9.8 C
Skopje
24.10.2021 - 5:25

Ознака: харви вајнстин

На Харви Вајнстин му се заканува казна од 140 години затвор

Судот во Лос Анџелес не го прифати предлогот да се отфрлат две обвиненија за силување против поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин, додека обвинителите го...

Вајнстин бара ново судење

Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин вчера побара од апелациониот суд во американската сојузна држава Њујорк да ја поништи пресудата за сексуален напад и силување...

Судот одобри исплата од 17 милиони долари за тужителите на Харви...

Американски стечаен судија го одобри барањето да им се исплатат 17 милиони долари на жртвите на сексуалните напади на осрамотениот филмски продуцент Харви Вајнстин. Некогаш...

Харви Вајнстин изолиран во затвор со можни симптоми на ковид-19

Здравствената состојба на На шеесет и осумгодишниот Харви Вајнстин не е добра и тој е под постојан лекарски надзор во затворот во кој се...

Поранешна асистентка на Вајнстин откри детали од договорот за тајност што...

Ровена Чиу повеќе не се плаши од Харви Вајнстин и неговите поданици. Поранешната асистентка реши јавно да дискутира за наводната опседнатост со секс на...

Харви Вајнстин има коронавирус

Поранешниот филмски продуцент Харви Вајнстин, кој служи затворска казна за сексуален напад и силување, е позитивен на коронавирус, изјавил претседателот на њујоршките здруженија на...

Осудениот силувач Вајнстин итно заврши во болница

Поранешниот филмски магнат Харви Вајнстин, осуден на 23 години затвор за сексуален напад и силување, бил пренесен во болница откако почувствувал болка во градите,...

За Харви Вајнстин две децении затвор

Холивудскиот продуцент е прогласен за виновен за силување и сексуален напад, затоа тој е осуден на одлежување на дваесет и три години казна затвор. Вајнстин...

Вајнстин повреден во затворот, се жали на главоболка

Филмскиот продуцент Харви Вајнстин (67) на судот во Њујорк е прогласен за виновен за сторено кривично сексуално дело врз една жена и силување на...

Скандалот „Вајнстин“ е инспирација за книги, филмови и серии

Како резултат на скандалот, објавени се голем број книги, филмови и телевизиски проекти што го истражуваат развојот на приказната, како и целокупната култура на...