26.3 C
Skopje
19.6.2019 - 17:28

Ознака: хаос

Алијансата за Албанците: Хаосот во Универзитетската клиника за гинекологија треба да...

Од Алијансата за Албанците велат дека се изненадени од брзината на разрешување на организациониот директор на Универзитетската клиника за гинекологија, со образложение за нарушување...

Европските избори ќе го разгорат пожарот што го создаде брегзит

Ситуацијата во Велика Британија, поврзана со брегзит, дополнително ќе се искомплицира в четврток. Скоро два месеци откако земјата требаше да ја напушти Европската Унија,...

Политичкиот хаос во Венецуела ја зеде првата жртва

Повикот на самопрогласениот претседател Хуан Гваидо до венецуелската војска беше неуспешен, бидејќи голем најголем дел офицери и војници и натаму се лојални на актуелниот...

Поместениот старт на „Ролер трка 2019“ направи хаос во сообраќајот

Поместениот старт на најавената „Ролер трка 2019“, наместо во 11 часот за еден час подоцна, предизвика сообраќаен метеж на сите околни сообраќајници близу булеварот...

Западнобалканскиот контролиран хаос и „планот“ за излез од него

Неколку кризни ситуации со повеќеслоен карактер што се случија во регионот сосема јасно укажуваат дека Западен Балкан минува низ нестабилна политичка година. Граѓаните што...

Последна шанса да се избегне хаосот наречен „брегзит“?

Лидерите на ЕУ ја загубија довербата во Меј дека има план како да избегне брегзит без договор, па ѝ ги одбија барањата и ѝ...

Продолжува хаосот со електронските вињети

Хаосот со вињетите за електронско плаќање на патарината продолжува и оваа недела, покрај ветувањата на бугарското министерство за сообраќај дека проблемот со дистрибуцијата ќе...

Европа во хаос

Не толку одамна, само пред неколку години, колку и е да е тешко да се поверува, Европа беше дел од светот што најмногу личеше...

Референдумот во хаос

На таквата препорака да се раздвои референдумот од избори, Владата донесе одлука да се вклучи во кампањата за референдумот. Како гласачите да направат разлика...

На Клинички центар заигра метлата

Клинички поболен и од пациентите (2) По серијалот за чистењето со кој вчера започна нашиот весник за нехигиената во кругот на Клинички, сообраќајниот хаос, како...