16.8 C
Skopje
31.7.2021 - 7:24

Ознака: Ханау

Минута молк за жртвите од Ханау на отворањето на Берлинале

Со минута молчење за деветте жртви во малиот германски град Ханау завчера вечерта започна 70-то издание на Филмскиот фестивал во Берлин, затоа што, како...

Убиецот од Ханау бил ултрадесничар

Расизмот е отров, омразата е отров, овој отров постои во општеството и е виновен за премногу злосторства, порача германската канцеларка Ангела Меркел по масакрот...