Ознака: хамилтон

Хамилтон триумфираше во Монако

Луис Хамилтон трет пат во кариерата победи на најпрестижната трка во шампионатот на Формула 1, Големата награда на Монако. Британецот победи пред Макс Ферстапен...

Хамилтон: Не можам да сфатам што се случува со Ферари

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон призна дека не очекувал таков разочарувачки крај на сезоната за тимот на Ферари. Британецот по трката одржана викендот, ја зголеми...

Хамилтон триумфираше во Јапонија

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, победи на трка за Големата награда на Јапонија. Актуелниот шампион беше најбрз на патеката „Сузука“ и ова за него е...

Хамилтон изненаден од недостигот на тимски наредби во Ферари

Луис Хамилтон изрази изненадување поради фактот што Ферари не користел тимски наредби во последната фаза од кампањата 2018 година. Неговиот говор дојде помалку од...

Тимската наредба му донесе триумф на Хамилтон во Сочи

Британецот Луис Хамилтон (33), возачот на Мерцедес, победи на Формула 1 (Ф1) трката за Големата награда (ГН) на Русија во Сочи откако неговиот клупски...

Хамилтон: Алонсо е еден од најдобрите, штета што вака заминува

Актуелниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, наведе дека Фернандо Алонсо е еден од најдобрите возачи и смета дека е штета што заминува на...

Хамилтон славеше на „Хунгароринг“

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон триумфираше на патеката „Хунгароринг“ во Унгарија и ја освои последната трка пред едномесечната пауза во Формула 1. Светскиот...

Хамилтон со пол позиција во Барселона

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон обезбеди пол-позиција пред утрешната трка за Големата награда на Шпанија. Хамилтон на патеката во Барселона извозе со најбрзиот круг од...