0.8 C
Skopje
26.10.2021 - 4:27

Ознака: хакерски напади

Се истражува странската врска за хакерските напади

Настаните поврзани со хакерските напади врз европските држави меѓу кои е и Македонија, никако да исчезнат од агендата на светските медиуми. Имено, неделава американскиот...

Раст на хакерски напади врз „критична инфраструктура“ во Германија

Во Германија е регистрирано зголемување на бројот на хакерски напади врз т.н. „критична инфраструктура“ како електроенергетски мрежи и дистрибутери на вода, објави весникот Велт...

САД поднесоа обвиненија против Кинези за хакерски напади по нарачка на...

САД обвинија двајца Кинези за големата хакерска кампања, изведена по нарачка на кинеската Влада против 45 компании во 12 земји, се наведува во соопштение...

Кремљ го негира тврдењето на Мајкрософт за нови руски хакерски напади

Кремљ денеска го негираше тврдењето на американскиот компјутерски гигант Мајкрософт дека хакери поврзани со руските власти се мешале во претстојните конгресни избори во САД....