16 C
Skopje
23.10.2020 - 16:16

Ознака: Ф1

Специјални ракавици за поголема безбедност на возачите во Ф1

Апаратот, огноотпорен 22 секунди на температура од 1.800 степени, ги регистрира на пример пулсот на возачот, нивото на кислород во крвта и друго, за...

Хамилтон: Алонсо е еден од најдобрите, штета што вака заминува

Актуелниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, наведе дека Фернандо Алонсо е еден од најдобрите возачи и смета дека е штета што заминува на...

Лауда започна со физикална терапија

Легендарниот шампион во Формула 1, Ники Лауда започна со физикална терапија, соопшти австриски „ОЕ 24“. Лауда закрепнува по трансплантацијата на белите дробови извршена претходниот месец. Во...

Батон упати совет до Фернандо Алонсо

Поранешниот пилот на Мекларен, Џенсон Батон добро знае што значи да се натпреваруваш во средината на колоната без надеж за победа - она ​​што...

Хамилтон со пол позиција во Барселона

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон обезбеди пол-позиција пред утрешната трка за Големата награда на Шпанија. Хамилтон на патеката во Барселона извозе со најбрзиот круг од...

Ф1 до крајот на мај треба да се договори за новите...

Шефовите на Формула 1 (Ф1) си дадоа рок од само шест недели за да ги договорат новите правила за моторите за сезоната 2021. „Мерцедес“,...