-0.2 C
Skopje
5.12.2021 - 6:55

Ознака: Ф1

Ферстапен и Хамилтон влегуваат во ретко возбудливото финале во Ф1

Ако Ферстапен стане првак, тоа ќе означи почеток на нова ера, негова прва титула, потврда за неговиот статус на водечки човек на новата генерација...

Рос Браун: Водородот може да биде идно гориво во Ф1

Можеби водородот е решението што може да го има Формула 1, со што ќе ја одржуваме бучавата, ќе ја задржуваме емоцијата, но и ќе...

Ф1 се враќа во Имола, дебитира тркачки викенд од два дена

Формула 1 обично се одржува во текот на три дена, со два тренинга во петокот и еден во саботата, пред квалификациите подоцна тој ден...

Хамилтон го изедначи рекордот на Шумахер

Луис Хамилтон е на добар пат да ги постави сите можни рекорди во Формула 1, откако шесткратниот светски шампион рутински стигна до победа на...

Хамилтон сочувствува со гледачите за неговата доминација во Ф1

Бидејќи растев како навивач и живеев во различни епохи, ја гледав доминацијата на Михаел Шумахер и знам како е, вели Хамилтон Луис Хамилтон вели дека...

Хамилтон: Јас сум првиот шампион во Ф1 од работничката класа

Британскиот пилот во Формула 1, Луис Хамилтон (35), проговори за своите корени и притоа објасни дека себеси се гледа како прв светски шампион во...

Алонсо во Ф1, трките на издржливост или во Наскар

АВТОМОБИЛИЗАМ Формула 1 нема да го види Фернандо Алонсо годинава, откако ќе почне сезонава, а шпанскиот ас најави дека следниот негов предизвик ќе биде Ф1,...

Намален буџетски лимит во Ф1 од 2021 година?

Управниот директор на Формула 1, Рос Браун, изјави за „Скај спорт“ дека спортот е во завршна фаза на договарање намален буџетски лимит од 145...

Леклерк најбрз на е-трката во Мелбурн

Во момент кога речиси сите спортски настани во светот се суспендирани или одложени поради пандемијата на коронавирусот, пилотите на Формула 1, сепак, решија да...

Скратени викенди и трки и во јануари се можни решенија...

Првите осум трки годинава се откажани или се одложени поради пандемијата на коронавирусот Скратување на тркачкиот викенд на два дена и сезона во Формула 1...