Ознака: Фјури

Саудијците нудат 400 милиони фунти за мечот Фјури – Џошуа!

По освојувањето на титулата светски првак во бокс во тешка категорија во верзијата ВБЦ од страна на Британецот Тајсон Фјури, сѐ уште не е...

Фјури се врати на боксерскиот трон

Вајлдер не успеа по 11-ти пат да ја одбрани титулата во верзијата ВБЦ, па Фјури, по четири и пол години откако му ја одзеде...

Вајлдер – Фјури, реванш за светската титула

Непоразените боксери Деонтај Вајлдер од САД и Тајсон Фјури од Велика Британија утре наутро повторно ќе водат битка во реваншот за титулата во тешка...

Без победник во борбата меѓу Фјури и Вајлдер

Боксерскиот спектакл на годината меѓу Дионтеј Вајлдер и Тајсон Фјури остана без победник. Колку и ретко да се случува тоа во светот на боксот,...