11 C
Skopje
21.9.2018 - 6:35

Ознака: ФФМ

ФФМ одби три од вкупно четирите кандидатури за нов претседател

Комисијата за избори и верификација при Фудбалската федарација на Македонија (ФФМ) одби три од вкупно четирите кандидатури за нов претседател. Од ФФМ наведуваат дека откако...

Загадена храна од „Гала кујна“ причина за цревните инфекции кај децата...

Согласно стручното мислење на ЈЗУ Центар за јавно здравје Скопје, затекнатата загадена храна од објектот „Гала кујна“ која во трпезарија на ФФМ ја консумирале...

ФФМ: Досегашните испитувања не покажуваат знаци за труење со храна кај...

Фудбалската федерација на Македонија во врска со случајот поврзан со Академијата на ФФМ ги доби резултатите од лабораториските испитувања во медицинската установа „Неуро медика“...

Шкендија и Вардар ќе се соочат во првото коло

Денеска во просториите на Фудбалската Федерација на Македонија беа одредени двојките за новата натпреварувачка сезона во Првата Македонска Фудбалска Лига (ПМФЛ)  Ждрепката одреди актуелниот првак...

ФФМ ја закажа седницата за избор на претседател на 1 септември

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука и вонредната седница за избор на претседател на ФФМ ја закажа на први септември. Од...

Ѓорѓиоски замина од ФФМ, ќе биде советник во УЕФА

Ѓорѓиоски поднесе оставка на претседателската функција во ФФМ и од 1 август ќе биде дел од тимот на УЕФА задолжен за развојот на фудбалот,...