1.7 C
Skopje
18.1.2020 - 17:18

Ознака: ФФМ

Елиф Елмас ја одбележа фудбалската 2019-та

Признанието за најдобар фудбалер во Првата лига на Македонија (МФЛ) го доби репрезентативецот Висар Муслиу, најдобра фудбалерка е Ленче Андреевска... Младиот македонски репрезентативец Елиф Елмас...

ФФМ ги избра најдобрите за годинава

Мла­ди­от ма­ке­дон­ски ре­пре­зен­та­ти­вец Елиф Ел­мас (20), игра­чот на италијанскиот Наполи со ко­го се пла­си­ра во ос­ми­на­фи­на­ле­то на Ли­га­та на шампио­ни (ЛШ), е добитник на...

Барди: Годинава беше добра за нас, направивме одлични работи

Македонските репрезентативци денеска треба да заминат за Виена каде што утревечер ќе се сретнат со Австрија во претпоследниот квалификациски меч за пласман на ЕП...

Трајковски: Да се обидеме да ги добиеме наредните два меча

За Австрија мечот со Македонија в сабота во Виена е важен, бидејќи со реми ќе обезбеди пласман на ЕП. Селекторот Ангеловски истакнува дека и...

Пројковска ќе суди финале на ЕП

Ивана Пројковска ќе биде главен судија на финалето помеѓу Франција и Германија од Европското првенство за фудбалерки до 19 години во Шкотска, в недела,...

Точно напладне ждрепка за 28-та прволигашка сезона

За денеска од 12 часот во просториите на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) е предвидено да почне извлекувањето на натпреварувачките броеви и на двојките...

Постигнат договор за преноси на мечевите од Првата лига

По два меча од секое коло ќе бидат пренесувани на Арена и на МТВ Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) и прволигашките клубови се договорија за...

Нови столчиња на градскиот стадион во Кичево

Откако пред неполна година, целосно беа реновирани соблекувалните и останатите простории, деновиве во полн ек е поставување и на нови пластични столчиња на градскиот...

Со целосна доминација Македонија ја совлада Летонија

На вечерашниот натпревар против Летонија, кој се одржа во арената „Филип Втори“, македонската репрезентација го надигра својот противник со 3:1. Стрелец на првиот погодокот во...

За АМС, Собранието на ФФМ е нелегитимно?

Агенцијата за млади и спорт (АМС) по последните настани поврзани со случувањата во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) и одржаното Собрание на кое беше...