Ознака: функционер

Николовски: Точно ќе се знае кој функционер со каков имот може...

Точно ќе се знае кое ниво на функционер со каков имот и какви картички може да располага, најави вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата...

Поранешен висок функционер на ОН изигрувал хуманитарец, а држел деца како...

Обединетите нации(ОН) покренаа истрага откако поранешен висок функционер, поврзан со британска хуманитарна организација, бил уапсен заради тешко сексуално насилство врз деца. Полицијата соопшти дека го...