7.5 C
Skopje
14.12.2019 - 4:50

Ознака: фудбал

Мурињо третпат во Лондон

Среќни сме што можеме да објавиме дека фудбалскиот стратег што освоил 25 трофеи, со Порто, Интер, Челси, Реал Мадрид и со Манчестер Јунајтед, Жозе...

Квалитативен и квантитативен исчекор

Македонија е трета во групата Г во квалификациите за ЕП 2020, што е најдобар пласман на фудбалската репрезентација во досегашните 13 учества во квалификациите...

Шовинизам и нацистички поздрави од колепката на фудбалот

Англиската јавност е згрозена од однесувањето на нивните навивачи во Приштина, на мечот Косово - Англија (0-4), па сега на потег е Европската куќа...

Денеска двоен расплет на патот кон ЕП 2020

По последното квалификациско коло вечерва ќе бидат познати 20 учесници на ЕП 2020, како и 16-те репрезентации што ќе играат за уште четири места...

Покрај Финска, дебитант на ЕП ќе биде и победникот на лигата...

Во плејофот на Лигата на нациите, лига Д ќе играат Македонија, Косово, Грузија и Белорусија Фудбалската репрезентација на Финска засега е единствениот дебитант, која со...

Пандев: Со победа над Израел да ги завршиме квалификациите

Секој меч е важен, ќе се потрудиме да дадеме максимум и со победа да ја завршиме оваа квалификациска кампања, вели селекторот Ангеловски, пред мечот...

Ангеловски: Сѐ најдобро за Австрија, се надевам дека и ние ќе...

Мирко Постоловски Специјално од Виена за „Нова Македонија“ Македонската фудбалска репрезентација претрпе пораз со 2-1 на гостувањето во Виена, од репрезентацијата на Австрија, во 9-то коло...

Македонија со победа утре може да биде трета, како никогаш досега

Црвено-жолтите играат со селекцијата на Израел и со победа ќе бидат четврти, но ако и Полска ја совлада Словенија тогаш Македонија ќе го освои...

Оружените напади не ѝ даваат мир на Калифорнија

Во масовно пукање во Калифорнија се застрелани десет лица, од кои четворица починале. Пукањето се случило околу 18 часот по локално време на југоисточната...

Поради ВАР, во Англија има повеќе точни одлуки отколку лани

Претставници на 20-те премиерлигашки фудбалски клубови во Англија одржаа неколкучасовен состанок, анализирајќи ја употребата на системот видеопомошник-судија (ВАР) во минатите неколку месеци. Во официјалното...