Ознака: фудбал

Зидан или Мурињо на местото на Почетино во ПСЖ?

Пари сен Жермен (ПСЖ) е блиску до финализирање на заминувањето на тренерот, Аргентинецот Маурицио Почетино. Поранешниот тренер на Тотенхем и на Саутемптон е пред...

Нуњез во Ливерпул за 100 милиони евра!

ФУДБАЛ Ливерпул, европскиот и англиски вицешампион, се договори со Бенфика за ангажирање на уругвајскиот напаѓач Дарвин Нуњез за 75 милиони, односно потенцијални 100 милиони евра...

Македонија не е без шанси за првото место во групата

ФУДБАЛ - ЛИГА НА НАЦИИТЕ Во четвртото коло, Македонија убедливо го совлада Гибралтар (4-0), а Грузија ремизира со Бугарија дома (0-0) Македонија очекувано забележа убедлива победа...

Денеска и утре мечеви за уште двете места на СП 2022

ФУДБАЛ За уште двете слободни места на фудбалското Светско првенство (СП) во Катар годинава, денеска и утре на програмата се два интерконтинентални бараж-дуели, во Катар....

Данска, Португалија, Италија и Холандија се на местата за пласман на...

ФУДБАЛ - ЛИГА НА НАЦИИТЕ, ПО ПРВИТЕ ТРИ КОЛА По половина одиграни мечеви од групната фаза на третата сезона на фудбалската Лига на нациите, репрезентациите...

Нови измени на правилата во фудбалот?

СОСТАНОК НА ИФАБ Според најавите, петте измени за секој тим на еден меч може да станат трајно правило, а ќе се разговара и за замени...

Еквадор ќе игра на СП откако ФИФА ја одби жалбата на...

ФУДБАЛ Претседателот на ФА на Еквадор рече дека одлуката на ФИФА значи дека „спортската правда е задоволена“, а претседателот на Фудбалската федерација на Чиле рече...

Почна преодниот рок во Англија, најавени се многу трансфери

Астон Вила направи многу трансфери пред да се отвори прозорецот, а трансфери се најавени и за многу други клубови Преодниот рок во англиската фудбалска Премиер-лига...

По егејска линија преселба во МИК

ОД РЕПОРТЕРСКИОТ БЕЛЕЖНИК НА ЗОРАН МИХАЈЛОВ: СЕРИЈАЛ ЗА ВЕЛИКАНИТЕ НА МАКЕДОНСКИОТ СПОРТ (235) Никола Гелебешев (2) Никола Гелебешев беше во онаа генерација на Работнички што во...

Бугарските фудбалски репрезентативци доживеале страшна сообраќајна несреќа, еден фудбалер завршил на...

Бугарската фудбалска репрезентација доживеа сообраќајна несреќа неколку минути по слетувањето на нејзиниот авион во Тбилиси, главниот град на Грузија. На пат од аеродромот до хотелот,...