Ознака: фудбалски судија

Нападнат фудбалски судија на стадионот на „Башкими“

Вчера во 16.00 часот во СВР Куманово, Х.Б.(25) од Скопје пријавил дека околу 13.00 часот на фудбалски стадион „Башкими“, на полувреме од фудбалскиот натпревар...